Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2020, 16:26

Šéf U.S. Steel Košice o Matovičovom návrhu: Blackout by zdevastoval priemysel

Matovičov návrh ostro kritizoval aj jeho koaličný partner a minister hospodárstva Richard Sulík. 

Šéf U.S. Steel Košice o Matovičovom návrhu: Blackout by zdevastoval priemysel
Zdroj: USSKE

Premiér Igor Matovič včera predstavil plán tzv. blackoutu, kedy by sa na čas v podstate takmer zastavil život na Slovensku. Malo by to urýchliť boj s pandémiou koronavírusu.

Voči tomuto návrhu sa ohradili jeho koaliční partneri aj odborníci.

​Nepozdáva sa však ani zástupcom priemyslu. Premiérov návrh ostro skritizoval aj prezident U.S. Steel Košice James Bruno. Takýto krok by bol podľa neho riskantný.

"Tak ako celá spoločnosť, aj podniky pracujú v núdzovom režime a nie je čas vhodný na riskantné kroky. Musíme komunikovať veľmi jasne, využívať zdravý rozum a najvhodnejšie postupy," povedal Bruno.

Dopady na priemysel by však podľa neho boli ešte horšie. "Blackout by zdevastoval priemysel. Slovensko by tak prišlo o mnoho podnikov a pracovných miest," tvrdí šéf jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku.

​Predstavitelia US Steel Košice sú podľa neho pripravení "podieľať sa na profesionálnej diskusii prostredníctvom RÚZ a iných združení zamestnávateľov, pretože záležitosť je príliš vážna na to, aby sa to riešilo len cez médiá." 

Ešte včera sa k tzv blackoutu vyjadril aj riaditeľ železiarní Podprezová a predseda Klubu 500 Vladimír Soták. Podľa neho by to mohlo viesť k totálnemu bankrotu Slovenska. "Vaše vyjadrenia sú ekonomickou katastrofou v priamom prenose aj pre podnikový sektor," myslí si. 

"Pýtam sa, či k opatreniam, či vypnúť krajinu alebo nie, sa budeme pýtať aj tisícok kráv v kravínoch, či sú pripravené podojiť sa samé," konštatoval Soták. 

Matovičov návrh ostro kritizoval aj jeho koaličný partner a minister hospodárstva Richard Sulík. "Pokiaľ sa nič mimoriadne neudeje – typu tisíc mŕtvych denne ako v Taliansku – som zásadne proti takýmto experimentom, ako zlikvidovať ekonomiku," povedal Sulík.

Návrh pre HNScience skritizovali aj viacerí epidemiológovia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.