Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2020, 13:05

Eurovea City sa posúva do ďalšej fázy. Je známy zhotoviteľ skeletu prvého slovenského mrakodrapu

Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea city.

Eurovea Tower
Zdroj: J&T Real Estate

Zhotoviteľmi skeletu prvého slovenského mrakodrapu a administratívnej budovy Pribinova Y sú VHS-PS a združenie EUROVEA 2 pozostávajúce z vedúceho člena, spoločnosti STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo a spoločnosti SYTIQ.

„Výstavba rozšírenia Eurovea sa posúva do fázy, v ktorej sa odrazí z úrovne základovej škáry a bude rásť až na úroveň prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower. Naše ambície vybudovať v Bratislave pri nábreží Dunaja komplexnú mestskú štvrť sa priblížia realite,“ povedal ešte v marci výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

​Projekt rozšírenia komplexu Eurovea je známy dlhšiu dobu, model mrakodrapu predstavil developer už minulý rok počas jari.

​Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea city.

„Úspech v ďalšej stavebnej súťaži pre jedného z najväčších slovenských developerov opätovne dokázal odbornú kvalitu nášho tímu a je zúročením dlhoročných aj medzinárodných skúseností na náročných stavebných projektoch,“ komentoval výsledok tendra Michal Bedaj, šéf divízie CB SYTIQ.

​Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower bude mať 45 poschodí a 389 bytov. Administratívne centrum sa bude nachádzať v budove Pribinova Y.

Projekt pozostáva zo šiestich stavebných objektov – rozšírenia nákupného centra Eurovea, mrakodrapu Eurovea Tower, rezidencií Riverside, administratívnych budov Pribinova X, Pribinova Y a podzemných garáží.

Súčasťou výstavby je aj predĺženie nábrežnej promenády či vybudovanie bulváru Pribinova. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.