Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2020, 14:28

Sulík chce pokračovať v zmierňovaní zákazov. Navrhne otvoriť predajne automobilov

Predajne automobilov majú podľa ministra hospodárstva veľmi nízku koncentráciu ľudí, predajne sú veľké a je ľahké dodržať vládou nastavené pravidlá predaja.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) chce pokračovať v zmierňovaní zákazov prijatých vládou na ochranu pred pandémiou ochorenia COVID-19.

Po pondelkovom (30. 3.) otvorení predajní so záhradkárskymi potrebami, farbami či železiarskym tovarom, chce v piatok na zasadnutí krízového štábu navrhnúť aj otvorenie predajní automobilov.

​"Som za to, aby sme v otváraní prevádzok pokračovali," povedal Sulík pre TASR.

Predajne automobilov majú podľa ministra veľmi nízku koncentráciu ľudí, predajne sú veľké a je ľahké dodržať vládou nastavené pravidlá predaja.

Sulík pripomenul, že na jedného zákazníka musí pripadnúť minimálne 25 štvorcových metrov predajnej plochy, predajňa musí zabezpečiť pri vstupe dezinfekciu rúk alebo jednorazové rukavice a do predajne môže vstúpiť zákazník iba s rúškom na tvári.

Po zatvorení takmer všetkých prevádzok obchodu a služieb v polovici marca vláda od pondelka sprístupnila napríklad prevádzky kľúčových služieb, zberných dvorov, predajní a servisov bicyklov, prevádzok záhradníctva a záhradnej techniky, prevádzok stavebnín, inštalačného a elektroinštalačného materiálu, železiarstva i farieb lakov.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.