Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2020, 16:30 Aktualizované dňa 14.04.2020 o 21:08

Sulík trvá na urýchlenom otváraní, nesúhlasí s Matovičom. V stredu predstaví svoje návrhy

Richard Sulík zdôraznil, že malé obchody musia byť zatvorené, zatiaľ čo predajne veľkých obchodných reťazcov ponúkajú rovnaký tovar.

Minister hospodárstva Richard Sulík trvá na čo najrýchlejšom otvorení obchodov mimo veľkých nákupných centier.

Myslí si, predlžovanie súčasného stavu prinesie veľké škody, zlikviduje časť obchodníkov a zvýši podiel na trhu zahraničným obchodným reťazcom.

"Tento stav sa nedá obhájiť"

Sulík zdôraznil, že malé obchody musia byť zatvorené, zatiaľ čo predajne veľkých obchodných reťazcov ponúkajú rovnaký tovar.

"Likvidujeme 10-tisíc malých, väčšinou slovenských obchodov v prospech zahraničných reťazcov," povedal v utorok Sulík pred rokovaním vlády.

Podľa ministra sa tento stav nedá vysvetliť ani obhájiť a obchody by mala vláda čím skôr otvoriť.

Matovič predstaví plán

Premiér Igor Matovič v utorok informoval, že budúci pondelok predstaví detailný plán postupného otváranie malých prevádzok.

Podľa Matoviča je ešte na úplné uvoľnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu priskoro a existujú riziká, že sa pandémia vymkne na Slovensku spod kontroly.

Plán na otvorenie prevádzok podľa premiéra pripravia epidemiológovia a nie ekonómovia.

Sulík hovorí o ekonomických škodách

Sulík pripomenul, že počty nakazených sú rádovo v desiatkach denne, čo je podľa neho na úrovni štatistickej chyby.

"Mali by sme sa pozrieť aj na tie obrovské ekonomické škody, ktoré vzniknú. Dovolím si povedať, že to už epidemiológovia vyhodnotiť nevedia," dodal Sulík.

Sulík nesúhlasí s Matovičom

V utorok večer v relácii v televízii Markíza Sulík povedal, že v stredu na krízovom štábe navrhne otvoriť letné terasy v reštauráciách.

"Tam je nízke riziko. nemajme len tú koronu pred očami, lebo nám to zničií ekonomiku. To, že by sme otvorili všetky predajne okrem nákupných centier by rozhodne nezvýšilo ohrozenie nákazou. Veľmi by to zabránilo škodám. Mrzí ma, že to Igor Matovič zúžil takto na dve percentá," povedal Sulík.S Matovičom nesúhlasí.

"Nesúhlasím s tým, čo Igor Matovič povedal. Približne 40-tisíc je malých predajní. Za každou predajňou je nejaký príbeh, osud majiteľ," hovorí Sulík.

Minister hospodárstva ďalej navrhne otvoriť vonkajšie športoviská bez šatní a spŕch. Konkretizoval futbalové ihriská, golfové ihriská či tenisové kurty.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.