Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2020, 14:10 Aktualizované dňa 15.04.2020 o 15:07

Bojujeme proti čiare, ktorá leží na zemi. Ženieme do krachu desaťtisíce obchodov, kritizuje Sulík

Minister hospodárstva dúfa, že už v pondelok začnú platiť opatrenia v súvislosti s postupným uvoľňovaním.

Bojujeme proti čiare, ktorá leží na zemi. Ženieme do krachu desaťtisíce obchodov, kritizuje Sulík
Zdroj: HNtelevízia

Minister hospodárstva Richard Sulík opätovne vyzval na okamžité urýchlenie uvoľňovania opatrení a otvárania malých obchodov mimo nákupných centier.

"Nerozumiem fakt, prečo musíme mať desaťtisíc malých obchodov zatvorených", povedal na brífingu Sulík.

Argumentoval grafom o vývoji nákazy na Slovensku, ktorého krivku porovnával s rovnakými grafmi z Talianska a Španielska. "Bojujeme proti čiare, ktorá leží na zemi. A kvôli tomu ženieme do krachu desaťtisíce obchodov," povedal Sulík.

Dúfa, že už v pondelok začnú platiť opatrenia v súvislosti s postupným uvoľňovaním.

"Dúfam, že v pondelok už začnú konečne platiť tie opatrenia, ktoré tak nutne potrebujeme. Budem sa snažiť presvedčiť premiéra a hlavného hygienika Jána Mikasa, aby sme už s tým skončili," doplnil minister hospodárstva.

​Sulík na brífingu vysvetlil, prečo nakoniec nevznikne Ekonomická rada, ktorú inicioval. "Ekonomická rada mala mať ustanovujúce zasadnutie o 12.00 hod. Volal mi minister financií, ktorý povedal, že nepríde a vzniká iná ekonomická rada pod vedením premiéra," povedal Sulík. Dodal, že Matovičovo rozhodnutie rešpektuje.

"Keď sa premiér takto rozhodol, tak my to rešpektujeme, a Ekonomická rada zatiaľ nevznikne. Nepovažujem za vhodné súťažiť s premiérom. Spolieham sa, že v premiérovej rade bude dostatok ekonómov."

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.