Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2020, 13:54

Keď môžu fungovať vlaky, prečo nie lanovky. TMR chce spustiť prevádzku v Tatrách

TMR pripravila opatrenia, ktoré by mali v prípade obnovy prevádzky minimalizovať riziká prenosu nákazy v horských strediskách.

Keď môžu fungovať vlaky, prečo nie lanovky. TMR chce spustiť prevádzku v Tatrách
Zdroj: Pixabay

Za obnovenie prevádzky lanoviek vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ktoré boli zhruba v polovici marca odstavené po rozhodnutí úradov v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu, sa vyslovil hlavný akcionár Tatry mountain resorts (TMR ) Igor Rattaj.

"Viem si predstaviť, že by sme napríklad začiatkom mája obnovili dopravu na lanovkách. Prepravu hore a dole za veľmi prísnych bezpečnostných opatrení. Keď obdobne môže fungovať osobná železničná doprava, tak prečo nie aj lanovky," uviedol vo vyhlásení Rattaj, ktorý poukázal na podobnosť prevádzky lanoviek s vlakovou dopravou, ktorá v obmedzenom režime funguje aj v čase pandémie choroby covid-19.

Lyžiarske strediská boli kvôli koronavírusu uzavreté 13. marca. Opatrenia proti šíreniu pandémie sa dotkli aj prevádzkovateľov hotelov a iných podnikateľov.

TMR pripravila opatrenia, ktoré by mali v prípade obnovy prevádzky minimalizovať riziká prenosu nákazy v horských strediskách a vytvoriť čo najbezpečnejšie podmienky pre klientov a obslužný personál.

Najvýraznejšie obmedzenia by sa vzťahovali na prepravnú kapacitu lanoviek. TMR v tlačovej správe uviedlo, že zoznam sprísnených preventívnych opatrení pre bežnú prevádzku a minimalizáciu rizík majú spracované všetky prevádzky spoločnosti na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a v Rakúsku.

Koronavírus a COVID - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.