Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2020, 11:55 Aktualizované dňa 22.04.2020 o 12:47

Tam, kde mala byť nula, je jedna veľká sekera. Slovensko zasiahla pandémia Smeru, hovorí Heger

Minister financií Eduard Heger sa vyjadril k jarnej notifikácii Eurostatu.

Tam, kde mala byť nula, je jedna veľká sekera. Slovensko zasiahla pandémia Smeru, hovorí Heger
Zdroj: TASR

Eurostat nám povedal, že z nuly sa stalo 1,2 miliardy eur. Toto je odpočet bývalej garnitúry Smeru-SD, hovorí k jarnej notifikácii Eurostatu minister financií Eduard Heger. 

Eurostat v stredu informoval, že deficit verejných financií Slovenska v roku 2019 dosiahol úroveň 1,3 percenta hrubého domáceho produktu, čo predstavuje 1,220 miliardy eur.

"Dnes sa dozvedáme potvrdené číslo hospodárenia Slovenska za rok 2019. Tam, kde mala byť nula, je jedna veľká sekera, ktorú nám zanechal Smer. Zanechali nám špajzu plnú dlhov," uviedol Heger.

Podľa Eurostatu dlh verejnej správy vlani dosiahol úroveň 45,202 miliardy eur, čo predstavuje takmer polovicu (48 percent) HDP.

Minister tvrdí, že ak by Smer hospodáril na základe cieľov, ktoré si stanovili, tak by dlh bol výrazne nižší.  "Kvôli koronavírusu vyskočí dlh do 60 percent HDP," dodal.

"Smer za 12 rokov enormne zvýšil dlh Slovenska. Slovensko zasiahla ešte jedna pandémia, a to je pandémia Smeru," poznamenal Heger.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.