Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2020, 15:05

Veľké zmeny vo vedení Tiposu. Heger odvolal členov predstavenstva aj dozornej rady

Novým predsedom predstavenstva, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti, je Marek Kaňka.

Veľké zmeny vo vedení Tiposu. Heger odvolal členov predstavenstva aj dozornej rady
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Ministerstvo financií urobilo viacero zmien vo vedení spoločnosti Tipos. K zmenám podľa rezortu viedli medializované, ale aj nemedializované prípady.

Novým predsedom predstavenstva, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti, je od štvrtka Marek Kaňka.

Z funkcie predsedu dozornej rady bol odvolaný Tomáš Szabo. Nahradí ho Miroslav Bartoš. "Po skončení koronakrízy bude vyhlásené riadne výberové konanie," uviedlo ministerstvo. 

Zmeny sa dotkli aj členov predstavenstva, kde k 22. aprílu 2020 končia Martin Bohoš, Peter Remiáš, Štefan Jaška, Radoslav Oliver Košík, Rastislav Sedmák a Róbert Bátovský.

Namiesto nich nastúpia Marek Kaňka, Ladislav Tručka, Oliver Felszeghy a Stanislav Molnár.

„Máme eminentný záujem, aby sa verejná správa vrátane štátnych firiem a agentúr správala v súlade s verejným záujmom a slúžila ľuďom. S nulovou toleranciou voči podvodom, korupcii, nepoctivosti a plytvaniu to myslíme smrteľne vážne,“ uviedol minister financií Eduard Heger.

V dozornej rade skončili okrem spomenutého Tomáša Szaba aj Albín Kotian, Vladimír Štric, Peter Matta, Pavol Kolenčík a Peter Kováčik.

Novými členmi dozornej rady spoločnosti sa stali Miroslav Bartoš, Ján Marosz, Ján Kovalčík, Viktor Takács, Michal Gubric a Ľuboš Jančík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.