Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2020, 20:02

Nexis Fibers v Humennom ohlásil hromadné prepúšťanie, vyjednávanie však pokračuje

Dôvodom ukončenia výroby v humenskom podniku sú spory medzi spoločnosťami Nexis Fibers a Chemes Humenné, týkajúce sa úhrad za energie a tiež neuhrádzanie veriteľských splátok.

Nexis Fibers
Zdroj: TASR/M. Kapusta

Humenská spoločnosť Nexis Fibers, vyrábajúca priemyselné vlákna, ohlásila v pondelok (27. 4.) hromadné prepúšťanie.

Ako potvrdila Mária Hrehová z Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny, počet ohrozených zamestnancov je 389.

Dôvodom ukončenia výroby v humenskom podniku sú spory medzi spoločnosťami Nexis Fibers a Chemes Humenné, týkajúce sa úhrad za energie a tiež neuhrádzanie veriteľských splátok.

Vlastník priemyselného parku a zároveň výrobca energií Chemes tvrdí, že mu jeho nájomca neplatí za odoberané energie a médiá celé fakturované sumy, vláknarská spoločnosť nesúhlasí s cenami za dodávané komodity.

Spor medzi spoločnosťami sa v piatok pokúsil urovnať primátor Humenného Miloš Meričko, ktorý sa zhostil funkcie mediátora a viac ako štyri hodiny rokoval so zástupcami oboch spoločností.

"Dohoda je, že spoločnosť Nexis Fibers pripraví návrh dohody pre stranu Chemes a v priebehu víkendu sa tím Chemesu bude zaoberať týmto návrhom dohody a v pondelok by mal byť konečný verdikt vynesený," zhodnotil po stretnutí výsledok rokovaní.
Ako vyplýva z vyjadrenia výkonného riaditeľa Nexis Fibers Jána Kučeravého, spoločnosť sa snaží hromadnému prepúšťaniu predísť a pozastavenú výrobu opäť spustiť.

"Máme dohodnuté mítingy so štátnymi predstaviteľmi, ktorých budeme žiadať o pomoc," informoval v utorok TASR s tým, že spoločnosť bude zároveň pripravovať vyjadrenie k poslednému protinávrhu firmy Chemes Humenné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.