Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2020, 15:48

Sulík chce otvoriť obchody aj v nákupných centrách: Téma dňa nie je boj proti koronavírusu

Ostatné výsledky testovania sú podľa ministra jasný signál, že sa Slovensko musí zamerať na rozbehnutie ekonomiky.

Sulík chce otvoriť obchody aj v nákupných centrách: Téma dňa nie je boj proti koronavírusu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Šírenie koronavírusu na Slovensku ustupuje a nie je dôvod nechávať zatvorené obchody. Povedal to vo štvrtok pred rokovaním vlády minister hospodárstva Richard Sulík, podľa ktorého by malo Slovensko otvoriť aj obchody vo veľkých nákupných centrách.

"Hlavná téma dňa nie je boj proti koronavírusu, ale boj za oživenie našej ekonomiky," povedal Sulík. Po otvorení obchodov by podľa šéfa rezortu hospodárstva mali nasledovať aj terasy reštaurácií. Podľa Sulíka by mali byť všetky obchody vrátane nákupných centier otvorené čím skôr.

"Nemôžeme boju proti koronavírusu podriadiť úplne všetko. Má to devastačné účinky na našu ekonomiku," dodal minister.

Ostatné výsledky testovania sú podľa ministra jasný signál, že sa Slovensko musí zamerať na rozbehnutie ekonomiky. Už týždeň je denný prírastok nakazených menší ako počet novo vyliečených pacientov.

Prepad hrubého domáceho produktu bude v tomto roku možno aj dvojciferný. "To sú katastrofálne čísla. To si bežný človek ani nevie predstaviť, možno ani bežný ekonóm," zdôraznil Sulík.

Zdroj: Úrad vlády

​Šéf rezortu hospodárstva plánuje na štvrtkovej koaličnej rade predložiť návrh na vyriešenie nájmov obchodníkov.

"Spolu s ministerkou spravodlivosti sme vypracovali, myslím si, veľmi dobrý koncept. Nevidím žiaden rozumný argument, prečo by sme obchodníkom nemali výrazne pomôcť s ich nájmami, keď sme im zavreli predajne, a chcem dúfať, že dnes na koaličnej rade sa presadí zdravý rozum," povedal Sulík.

Koronavírus a COVID - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.