Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2020, 18:01

V Tatrách a Jasnej dnes spustili lanovky, lyžiarov však neprevážajú

Lanovka na Lomnický štít bude premávať až od polovice mája.

V Tatrách a Jasnej dnes spustili lanovky, lyžiarov však neprevážajú
Zdroj: Dreamstime

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry spustili od piatka lanovky pre peších turistov, informoval o tom  PR manažér TMR Marián Galajda s tým, že prevádzka lanoviek v letnom režime sa bude realizovať za prísnych hygienických opatrení, bez lyžiarov, keďže lyžiarsku sezónu ukončili ešte 13. marca z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19.

„Lanovka z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso a lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok budú v dennej prevádzke," uviedol obchodno-marketingový manažér pre horské strediská vo Vysokých Tatrách Lukáš Brodanský.

Na Lomnický štít až od polovice mája

"Lanovka zo Štrbského plesa na Solisko bude spustená počas prvých májových víkendov vrátane štátnych sviatkov 1. až 3. mája a 8. až 10. mája. Na lanovke na Lomnický štít momentálne realizujú technickú údržbu, preto bude spustená až 16. mája,“ uviedol Brodanský.

Galajda dopĺňa, že lanovky v Jasnej budú v prevádzke od 1. až 2. mája, 8. až 9. mája, ďalej 16., 23. a 30. mája.

„Počas nútenej prestávky sme pripravili komplexný zoznam preventívnych opatrení tak, aby sme minimalizovali akékoľvek riziká. Pre každú lanovku máme pripravený zoznam opatrení na zvýšenie bezpečnosti návštevníkov aj personálu," priblížil riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Len s rúškom a bez výstroje 

"Preprava bude umožnená len cestujúcim s rúškom alebo vhodnou náhradou, nástup bude riadený v koridoroch s rozstupmi, kapacita lanoviek je výrazne obmedzená, samozrejmosťou je dezinfekcia vozňov i dávkovače s dezinfekciou pre verejnosť,“ povedal Slavkovský.

Brodanský vyzýva všetkých návštevníkov, aby uprednostnili nákup lístkov elektronicky, a tým sa vyhli kontaktu s pokladnicou. Dopĺňa, že základné občerstvenie pre návštevníkov budú predávať cez výdajné okienka.

„Skipas Šikovná sezónka je náš tradičný zimný produkt, ale tým, že sme sezónu museli ukončiť predčasne, tak umožníme všetkým držiteľom použiť ju ako vstup na lanovku až do 15. mája. Tu by som chcel všetkých držiteľov sezóniek upozorniť, že lyžiarska sezóna je oficiálne ukončená a výstup s lyžiarskou výstrojou počas týchto dní nebudeme umožňovať nikomu," dodal.

Koronavírus a COVID - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.