Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2020, 18:00 Aktualizované dňa 06.05.2020 o 21:22

Záverečná pre terasy o ôsmej oberie krčmy o podstatný biznis

Okrem poplatkov za priestor podnikatelia, ktorí chcú otvoriť terasu, môžu počítať s niekoľkotýždňovým schvaľovacím procesom.

Ľudia sediaci pri stoloch nad plnými taniermi, pri káve alebo drinku. A bez rúšok. Otvorenie terás od stredy vrátilo život do centier miest. Dobrá správa pre prevádzkarov však prišla s háčikom: terasu otvoriť môžu, ale len s menším počtom stoličiek a s „večierkou“ o ôsmej.

Nájom mestu pritom musia zaplatiť v plnej výške a aby získali povolenie, všetky poplatky uhradiť vopred.

Tam, kde terasa patrila k nášmu pozemku, sme mohli otvoriť, ale pri prevádzkach, kde si musíme prenajať plochu od mesta, sa to takto neoplatí. Tržby očakávame tretinové oproti bežnej prevádzke,“ povedal Branislav Franky Benian, prevádzkový riaditeľ Urban Housu. Od samosprávy preto očakávajú ústupky, podobne, ako sa to deje v zahraničí.

Nákladné uvoľnenie
Metropoly našich susedov, Viedeň a Praha, pritom konali už koncom apríla a na tohtoročnú sezónu gastronómom taxy za využívanie verejného priestoru úplne odpustili.

Týkať sa to nebude len reštaurácií a barov, ale aj farmárskych trhov a kioskov s rýchlym občerstvením či kvetmi.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.