Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2020, 14:23

Vláda celkovo vyplatila v rámci štátnej pomoci 165 miliónov eur. Predĺžili ju o ďalšie dva mesiace

​Ministerstvo očakáva, že proces vyplácania príspevkov bude v apríli plynulejší.

Vláda celkovo vyplatila v rámci štátnej pomoci 165 miliónov eur. Predĺžili ju o ďalšie dva mesiace
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Celkovo v rámci štátnej pomoci za marec úrady práce dostali 105 728 žiadostí, spracovaných bolo 76 696 dohôd, odoslaných bolo 64 990 platieb. Objem vyplatených príspevkov dosiahol 62,6 milióna eur. Uviedol to dnes minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. 

"Takto sme pomohli 361 967 zamestnancom a samostatne zárobkovo činným osobám. Keď sa pozrieme na celkovú pomoc ľuďom, tak spolu to bolo 699 657 prijímateľov takejto pomoci a celkovo už bolo vyplatených 165 miliónov eur," vyčíslil minister.

Zdroj: Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla 6,57 percenta. "Preto sme predĺžili pomoc o ďalšie dva mesiace, aby sme zamestnávateľom uľahčili rozhodovanie, či môžu počítať s ďalšou pomocou od štátu, a to môžu," povedal Krajniak.

Zároveň uviedol, že sa "už rozbehli aj projekty na zabezpečenie toku príjmov" vďaka úverom so štátnymi zárukami.

"Bolo dohodnuté aj poskytnutie príspevku na nájomné, ktorý by mohol odbremeniť náklady zamestnávateľov tak, aby mohli udržať čo najviac pracovných miest," podotkol Krajniak.

​Ministerstvo očakáva, že proces vyplácania príspevkov bude v apríli plynulejší, keďže zamestnávatelia, ktorí budú žiadať o pomoc v rámci toho istého opatrenia, už nemusia podpisovať dohodu, zašlú iba výkaz s prideleným číslom dohody.

"Avšak pri prechode z jedného opatrenia do druhého je potrebné zaslať žiadosť a výkaz k danému opatreniu, nepostačuje iba výkaz," dodala hovorkyňa rezortu Veronika Husárová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.