Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 15:31

Vo Zvolene vyrastie logistický park. Práce začnú koncom leta

V areáli majú vyrásť tri nové priemyselné haly s rozlohou 53-tisíc štvorcových metrov na prenájom.

Vo Zvolene vyrastie logistický park. Práce začnú koncom leta
Zdroj: KLM Zvolen RP

Nový logisticko-priemyselný areál s názvom VGP Park Zvolen vyrastie onedlho v meste pod Pustým hradom. Postaví ho spoločnosť VGP, ktorá získala približne 11 hektárov pozemkov neďaleko zvolenského sídliska Západ, kde rozšíri existujúcu obchodno-priemyselnú zónu s vybudovanou cestnou infraštruktúrou a s prístupom pre mestskú hromadnú dopravu.

Spoločnosť ohlásila zámer vybudovať priemyselný park už v máji minulého roku. Až v uplynulých dňoch však získala všetky potrebné povolenia vrátane posudzovania vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA, a právoplatného územného rozhodnutia.

Všetky nové haly bude VGP stavať v súlade s certifikátom BREEAM Very Good. Ide o globálny nezávislý systém posudzovania udržateľnosti budov a infraštruktúrnych projektov.

"Systém zahŕňa nielen ekologické a rôzne úsporné aspekty, ale aj prístrešky pre bicykle, nabíjacie stanice pre elektromobily a prípravu pre solárne panely na streche hál. Na dôvažok budú niektoré fasády pokryté zeleňou – brečtanom popínavým. Celkový vzhľad zatraktívňujú tiež dažďové jazierka, ktoré slúžia na zadržiavanie dažďovej vody v území," uviedol country manager spoločnosti Tomáš Bednár.

Podľa obchodnej riaditeľky spoločnosti Nadi Kováčikovej začiatok stavebných prác je naplánovaný na koniec leta 2020. "Prví nájomcovia sa môžu nasťahovať začiatkom roka 2021," dodala.

V areáli majú vyrásť tri nové priemyselné haly s rozlohou 53-tisíc štvorcových metrov (m2) na prenájom. VGP Park Zvolen sa nachádza na severozápadnom okraji mesta Zvolen.

VGP je popredným paneurópskym developerom, riadi a vlastní logistické a polopriemyselné stavby. Disponuje súborom developerských pozemkov (vlastných alebo zverených) s rozlohou 6,67 milióna m2. Jej strategickým cieľom je budovanie obchodných parkov.

Spoločnosť bola založená v Českej republike v roku 1998 ako rodinný developerský podnik. Dnes má približne 220 zamestnancov a vlastní a spravuje majetok v 12 krajinách Európy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.