Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 15:04

Najhorší aprílový výsledok od roku 1995. Predaj áut klesol o viac ako 60 percent

Prvé tri priečky v počte predaných osobných vozidiel obsadili v apríli značky Škoda, Hyundai a Volkswagen.

Najhorší aprílový výsledok od roku 1995. Predaj áut klesol o viac ako 60 percent
Zdroj: Reuters

Majitelia si na Slovensku v apríli zaregistrovali 3424 nových osobných automobilov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka, keď počet registrácií dosiahol 8894 automobilov, ide o 61,5-percentný pokles.

​Od začiatku roka počet registrovaných osobných vozidiel klesol medziročne o viac ako 10-tisíc kusov, čo spôsobilo výpadok na tržbách vo výške približne 200 miliónov eur, informoval v pondelok Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR.

Podobný prepad zaznamenal ZAP aj u registrácií malých úžitkových automobilov. Tie dosiahli v apríli počet 331 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 791 predstavuje pokles 58,15 percenta.

Pre osobné a úžitkové vozidlá do 3,5 tony ide o najhorší aprílový výsledok v registráciách nových vozidiel od roku 1995, odkedy ZAP spracováva štatistické údaje.

​Prvé tri priečky v počte predaných osobných vozidiel obsadili v apríli značky Škoda, Hyundai a Volkswagen a v malých úžitkových vozidlách najvyšší trhový podiel zaznamenali značky Fiat, Renault a Peugeot.

Podľa druhu pohonu si takmer 62 percent zákazníkov vybralo vozidlá s benzínovým motorom, na druhom mieste s viac ako štvrtinovým podielom skončili autá s naftovým motorom a tretie skončili benzínové automobily s hybridným pohonom. Tie si zaregistrovalo viac ako sedem percent zákazníkov.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.