Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2020, 00:00 Aktualizované dňa 28.05.2020 o 16:53

Reportáž zo školy: Čo čaká deti prvý deň v škole a na čo rodičia nemôžu zabudnúť

Upratovanie a dezinfekcia na plné obrátky. HN sa boli pozrieť, ako sa bratislavská základná škola pripravuje na príchod detí.

Upratovačka prinesie do stredu triedy veľký stroj, ktorý vypustí paru. Tá potichu padá na stoly, stoličky a všetky veci okolo. Aj takto vyzerá dezinfekcia škôl pred veľkým júnovým návratom detí. Okná sú pootvárané, v prázdnych triedach cítiť čistotu a chemikálie. Aj samotné upratovačky uznávajú, že ich čaká ešte veľa práce, triedy sa totiž budú dezinfikovať po každom vyučovaní. Riaditeľ bratislavskej Základnej školy Pavla Marcelyho Gabriel Kalna zatiaľ pobehuje po chodbách s telefónom v ruke a popri kontrole prípravných prác sa snaží čo najdetailnejšie odpovedať na otázky rodičov.

Tesná kapacita
„Z tých, čo sme oslovili, doteraz prejavilo záujem o návrat 90 percent detí,“ hovorí Kalna. Zároveň priznáva, že ak by ich bolo viac, z kapacitných dôvodov nezvládne rozdelenie do 20-členných skupín. Aj tak má obavy – najmä z reakcií rodičov na upravený režim. „Či budú spokojní a ochotní rešpektovať stanovené podmienky,“ povedal. Jednou z nich sú napríklad sprísnené pravidlá počas ranných príchodov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.