Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2020, 11:23

Fitnescentrá môžu od zajtra otvoriť. Viacerým však hrozí krach

Od stredy môžu všetky fitnescentrá otvoriť svoje brány a tréneri opäť rozbehnúť svoje hodiny pre klientov.

Fitnescentrá môžu od zajtra otvoriť. Viacerým však hrozí krach
Zdroj: Flickr

Na Slovensku má v súčasnosti fitnescentrá viac ako 300 živnostníkov a právnických osôb. Väčšina z nich ešte nepodala daňové priznanie ani nezaplatila daň za minulý rok, čo môže naznačovať finančné problémy.

Po takmer troch mesiacoch núteného prerušenia prevádzky sa dá očakávať, že niektorí prevádzkovatelia fitnescentier budú musieť svoje aktivity ukončiť, uviedla v utorok poradenská spoločnosť Bisnode.

Od stredy môžu všetky fitnescentrá otvoriť svoje brány a tréneri opäť rozbehnúť svoje hodiny pre klientov. Výrazné úbytky v počte spoločností Bisnode zatiaľ neeviduje. Podnikanie v tejto oblasti ukončili v tomto roku do konca mája zatiaľ iba štyri fyzické osoby a jedna spoločnosť.

"Dá sa očakávať, že niektorí podnikatelia budú donútení ukončiť svoje podnikanie, prípadne uzatvoriť svoje živnosti. Podľa našich dát počet fyzických osôb v sektore fitnes od roku 2015 klesá, aj keď veľmi pomaly," uviedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Dáta zároveň ukazujú, že len dve fitnes zariadenia dosiahli za rok 2019 obrat nad jeden milión eur, osem firiem nad 100-tisíc eur, zvyšní podnikatelia, ktorí daňové priznanie podali v riadnom termíne, vyčíslili obrat pod hranicou 100-tisíc eur. Najväčší počet majiteľov fitnescentier, a to 127, pôsobí v Bratislavskom kraji.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.