Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2020, 11:42

Remišová: Balík pomoci po kríze využijeme na zásadnú obnovu Slovenska

Zdôraznila, že tieto peniaze bude musieť Slovensko aj splácať, preto ich nesmie premrhať.

Remišová: Balík pomoci po kríze využijeme na zásadnú obnovu Slovenska
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Balík finančnej pomoci pre členské krajiny Európskej únie po koronakríze musí Slovensko zodpovedne použiť na zásadnú obnovu. Táto pomoc by mala smerovať do pretvorenia ekonomiky na inovatívnu, zelenšiu a zdravšiu ekonomiku, ktorá zabezpečí obyvateľom kvalitnejší život.

​Uviedla to v piatok na brífingu v Národnej rade podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí).

Zdôraznila, že tieto peniaze bude musieť Slovensko aj splácať, preto ich nesmie premrhať. Strana Za ľudí bude podľa Remišovej presadzovať, aby obnova priniesla ľudom zdravší život, aby obnova bola rozumná, férová a aby sa dotkla všetkých regiónov. Rovnako chce, aby priniesla investície do infraštruktúry, ciest aj služieb.

"Kríza nás ekonomicky vyčerpala, ale zároveň to berieme ako príležitosť," poznamenala.

Obnova by zároveň podľa nej mala byť aj vizionárska. Skonštatovala, že kostrou slovenského priemyslu je v súčasnosti automobilový priemysel.

"My sa potrebujeme dívať do budúcnosti. Potrebujeme investovať do elektromobility, batérií, do nových technológií, digitalizácie, vedy, výskumu a inovácií," dodala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.