Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 18:00

Krajniak pre HN: Už viem, ako zmeniť penzijný strop

Pri minimálnej mzde sa musíme pozrieť na príplatky, aby automaticky neboli naviazané na jej rast, povedal pre HN minister práce Milan Krajniak.

Richard Sulík sa vyjadril, že v koalícii sa črtá dohoda o trinástych dôchodkoch. Ako by to malo vyzerať?
Bavíme sa o tom, ako ušetriť peniaze na spotrebe štátu. To nám umožní vytvoriť finančný vankúš, aby sme mohli zachovať sociálne opatrenia, ktoré boli v minulosti prijaté. Vyzerá to tak, že v tomto roku by mohol byť vyplatený aj trinásty dôchodok.

V takej podobe, ako bol prijatý?
Uvažujeme nad tým, že by sme tam dali nejaký strop. Podstata však je, že by mal byť vyplatený. Hľadáme možnosť, ako dať dôchodcom čo najviac s prihliadnutím na to, aby sme viac dali tým s nižšími dôchodkami. Mňa zastavujú ľudia, ktorí poberajú vyššie dôchodky, a hovoria mi, že chápu, že je kríza a vedeli by sa v tomto uskromniť.

Dôchodkový strop je druhá téma, o ktorej zrejme diskutujete. Citujem Richarda Sulíka: „Som presvedčený, že dôchodkový strop spôsobí obrovské ekonomické ťažkosti, keďže toto opatrenie vytvorí implicitný skrytý dlh vo výške stoviek miliónov eur, ktoré si ponesú naše deti.“ Súhlasíte?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.