Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 17:02

Slovenskí finančníci idú do automobilového biznisu. Získali zákazky za milióny eur

Firma bude vyrábať pre Land Rover Defender plastové súčasti dverových panelov. Pre nový Opel Astra zabezpečí vývoj foriem a následne aj lisovanie.

Slovenskí finančníci idú do automobilového biznisu. Získali zákazky za milióny eur
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Arca Capital bude spolupracovať s britskou automobilkou Jaguar Land Rover a nemeckou firmou Opel. Spoločnosť AAH Plastics zo skupiny Arca Capital získala od automobiliek zákazky v hodnote niekoľko miliónov eur.

"Kríza nám paradoxne pomohla"

Kríza spôsobená pandémiou nám paradoxne pomohla k získaniu nových kontraktov. Budeme jedným z dodávateľov pre automobil Land Rover Defender,“ povedal konateľ spoločnosti Matej Danóci v tlačovej správe.

Firma vďaka týmto zákazkám rozširuje výrobu v Solčanoch, kde sa nachádza jedna z jeho tovární. V Solčanoch budú lisovať plastové diely pre nadnárodné automobilky.

Kúpili sme ďalšie stroje a vybavenie a budeme prijímať aj nové pracovné sily,“ doplnil Danóci.

Spoločnosť v marci posilnila svoje technologické vybavenie o desať špeciálne vyvinutých montážnych robotov značky ABB pre automotive a šesť nových lisov značky ENGEL s lisovacou silou 500 - 2300 ton.

Zákazky za 20 miliónov eur

Firma bude vyrábať pre Land Rover Defender plastové súčasti dverových panelov. Pre nový Opel Astra zabezpečí vývoj foriem a následne aj lisovanie.

Spoločnosť má nazmluvnené zákazky až do roku 2025 a to v objeme 20 miliónov eur. Vývoj tržieb spoločnosti má výrazne rastúci trend, nakoľko za posledné roky sa jej tržby takmer zdvojnásobili.

Výrobný závod v Solčanoch bol vybudovaný v roku 2018. Výrobná prevádzka pozostáva z výrobnej časti s technológiami na vstrekovanie plastov, skladovej časti pre vstupné suroviny a hotové výrobky, časť pre kvalitu a montáž výrobkov, časť pre opravy a údržbu strojov, administratívnych priestorov.

Výrobný závod sa rozprestiera na ploche 32 736m2, pričom výrobná časť haly má rozlohu 7 200m2, skladové priestory tvoria 4 800metrov štvorcových a administratívne priestory tvoria 1 750 metrov štvorcových.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.