Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2020, 14:13 Aktualizované dňa 18.06.2020 o 16:50

Dankove rekreačné poukazy čaká zmena: budú pre takmer všetkých a preplatí ich štát

Rezort dopravy tvrdí, že to môže zachrániť až 30-tisíc pracovných miest v cestovnom ruchu.

Dankove rekreačné poukazy čaká zmena: budú pre takmer všetkých a preplatí ich štát
Zdroj: HN/ Lucia Kišová

Malé víťazstvo pre cestovný ruch aj zamestnávateľov. Štát nielenže zachová rekreačné poukazy, bude ich aj preplácať. To je návrh, ktorý včera predstavilo ministerstvo dopravy. Štát to môže stáť vyše sto miliónov eur.

Cieľom nového projektu má byť odbremenenie zamestnávateľov a naštartovanie turizmu. Štát by na seba mal prevziať ťarchu za hradenie dovoleniek, ktorá doposiaľ ležala na pleciach spoločností. Firmy s minimálne 50 zamestnancami museli ľuďom preplácať výdavky na rekreáciu, a to do výšky 55 percent.

Najviac však do sumy 275 eur. Zvyšok si financoval pracovník sám. V praxi to znamenalo, že ak niekto dal za pobyt 500 eur alebo viac, firma mu 275 eur z toho preplatila. Pre menšie podniky do 50 zamestnancov to bolo dobrovoľné.

Miliónové náklady na záchranu pracovných miest

Rezort dopravy navrhol, aby tieto náklady začal znášať štát. Ako bonus chce k tomu aj uvoľniť podmienky. „Platilo by jediné pravidlo. Kto nie je v skúšobnej lehote, má nárok na refundáciu,“ povedal riaditeľ sekcie cestovného ruchu ministerstva dopravy Radúz Dula.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.