Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2020, 11:34 Aktualizované dňa 24.06.2020 o 12:32

Sulíkovo kilečko: Vláda odklepla viac ako sto opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia

Zákon z dielne ministerstva hospodárstva, označovaný aj ako lex korona, by mal byť schválený parlamentom na najbližšej schôdzi.

Sulíkovo kilečko: Vláda odklepla viac ako sto opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Kabinet premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) schválil s pripomienkami viac ako 100 legislatívnych zmien, ktoré by mali zlepšiť podnikateľské prostredie a pomôcť naštartovať slovenskú ekonomiku po pandémii ochorenia COVID-19.

Zákon z dielne ministerstva hospodárstva, označovaný aj ako lex korona, by mal byť schválený parlamentom na najbližšej schôdzi v skrátenom legislatívnom konaní.

"Ak si niekto myslí, že štát vyrába pracovné miesta, tak je na omyle," povedal dnes na tlačovej konferencií po rokovaní vlády premiér Igor Matovič. Táto úloha je podľa neho na pleciach podnikateľov. Cieľom nových opatrené je tak zjednodušiť podnikateľské prostredie a odbúrať byrokratickú "buzeráciu".

"Nie nariadením, nie zákonom sa ľudia budú mať lepšie, ale vtedy, keď vytvoríme kvalitné podnikateľské prostredie," dodal.

"Toto je pre slovenské podnikateľské prostredie najkrajší deň od zavedenia daňovej reformy, a to bolo pred 16 rokmi," povedal minister hospodárstva Richard Sulík. "Dúfam, že ešte tento rok na jeseň tu bude druhý takýto balíček," dodal.

Štátny tajomník ministerstva hospodárstva Ján Oravec povedal, že "Sulíkove kilečko" je "najmasívnejšie zlepšenie podnikateľského prostredia za posledných 20 rokov."

Správu aktualizujeme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.