Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Štyri zmeny z kilečka:

Náklady na benzín o pätinu reálnejšie
Podnikatelia sa sťažujú – spotreba, ktorú majú napísanú v technickom preukaze, je oveľa nižšia než tá, akú ich auto na pracovnej ceste naozaj spáli. A to sa nepríjemne prejavuje v momente, keď si svoje výdavky odpisujú. „Údaje v technickom preukaze nereflektujú skutočnú spotrebu,“ vysvetlil Vladimír Sirotka, prezident asociácie malých a stredných podnikov.

Rezort hospodárstva preto prišiel s novinkou – do výdavkov si podnikateľ bude môcť zapísať o 20 percent vyššiu spotrebu, než je tá, ktorú má napísanú v dokladoch. Nové riešenie ohodnotil Sirotka pozitívne. Doteraz sa totiž spotreba dala „zreálniť“ len technicky náročným procesom prelitňovania, o ktorý musel podnikateľ požiadať v autoservise.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.