Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2020, 17:28

Predaj nových áut sa na Slovensku v máji prepadol o takmer 60 percent

Naďalej pretrváva pokles predaja, ktorý sa iba pomaly štartuje.

Predaj nových áut sa na Slovensku v máji prepadol o takmer 60 percent
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Majitelia si na Slovensku v máji zaregistrovali 4123 nových osobných automobilov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka, keď počet registrácií dosiahol 9888 automobilov, ide o úbytok 58,3 percenta.

Naďalej pretrváva pokles predaja, ktorý sa iba pomaly štartuje. Očakávame, že celoročný trh poklesne najmenej o 30 percent, informoval vo štvrtok Zväz automobilového priemyslu.

Viac ako polovičný prepad zaznamenal ZAP medziročne aj u registrácií malých úžitkových automobilov.

Tie dosiahli v máji počet 425 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 858 predstavuje pokles 50,47 percenta.

Prvé tri priečky v počte predaných osobných vozidiel obsadili v apríli značky Škoda, Hyundai a Volkswagen a v malých úžitkových vozidlách najvyšší trhový podiel zaznamenali značky Fiat, Peugeot a Citroën.

Podľa druhu pohonu si takmer 66 percent zákazníkov vybralo vozidlá s benzínovým motorom, na druhom mieste s podielom viac ako 21 percent skončili autá s naftovým motorom a tretie skončili benzínové automobily s hybridným pohonom. Tie si zaregistrovalo viac ako osem percent zákazníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.