Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2020, 10:53 Aktualizované dňa 26.06.2020 o 11:15

Z Košíc do Prahy za 30 eur, Ryanair spúšťa novú linku

Letecká spoločnosť Ryanair bude medzi Košicami a Prahou lietať od začiatku augusta.

Z Košíc do Prahy za 30 eur, Ryanair spúšťa novú linku
Zdroj: Reuters

Írske nízkonákladové aerolinky Ryanair začnú v auguste lietať medzi Prahou a Košicami, oznámilo košické letisko. Lety bude prevádzkovať od tretieho augusta dvakrát týždenne vždy v pondelok a v piatok.

Ryanair tak bude konkurovať Českým aerolíniám (ČSA), ktoré obnovili v polovici júna pravidelnú linku medzi oboma spomínanými mestami.

Ryanair už zahájil predaj leteniek na linke medzi českou metropolou a Košicami, ceny za jednosmerný let začínajú podľa rezervačného systému na necelých 31 eurách.

Írsky dopravca bude lietať na spomínanej linke dvakrát týždenne, nasadí na nej lietadlo typu Boeing s kapacitou 189 cestujúcich.

"To, že už za niekoľko týždňov spoločnosť Ryanair začne lietať na linke Košice-Praha je skvelou správou pre množstvo slovenských občanov, ktorí študujú alebo pracujú v českej metropole. Zároveň sa s touto nízkonákladovou linkou stávajú Košice a celé východné Slovensko dostupnejšou a atraktívnejšou destináciou pre českých turistov," uviedol v tlačovej správe výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.