Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2020, 10:56

Bratislavský Volkswagen zastaví výrobu na niekoľko týždňov

Volkswagen v Bratislave pre celozávodnú dovolenku dočasne zastaví výrobu.

Bratislavský Volkswagen zastaví výrobu na niekoľko týždňov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Spoločnosť Volkswagen Slovakia zastavuje výrobu vo svojom bratislavskom závode, začína sa celozávodná dovolenka tisíckam zamestnancov.

Výroba vozidiel sa zastaví na dva až tri týždne. Médiá o tom informovala v piatok hovorkyňa automobilovej spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

​Výroba SUV vozidiel sa v bratislavskej automobilke toto leto zastaví na dva týždne od 4. do 20. júla. V segmente malých mestských vozidiel bude plánovaná odstávka trvať o týždeň dlhšie a začína sa už v piatok.

„Výroba všetkých modelov má byť opätovne spustená aj s ohľadom na aktuálne požiadavky svetových trhov a efektívne riadenie výroby v utorok 21. júla,“ dodala Kovarovič Makayová.

Údržba zariadení 

Počas pravidelnej odstávky výroby vykonáva spoločnosť údržbu a kontrolu výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov.

„Ide o časovo a technicky náročné činnosti, ktoré nie je možné realizovať počas bežiacej výroby,“ vysvetlila spoločnosť.

Počas celozávodnej dovolenky ostane v bratislavskej automobilke v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov.

Iba v Bratislave

Niektorí budú pracovať na údržbe a integrácii nového modelu, ktorého výroba sa odštartuje na jeseň tohto roka. Prítomnosť niektorých zamestnancov je zase nevyhnutná pre zodpovednosť za ochranu závodu, energetiku, plánovanie či finančné uzávierky.

„Na plynulom priebehu všetkých naplánovaných prác budú spolupracovať aj stovky pracovníkov externých firiem,“ dodala spoločnosť.

V závode Martin a nástrojárni v Stupave sa odstávka nechystá, zamestnanci si budú čerpať dovolenku individuálne v stanovenom časovom koridore.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.