Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2020, 16:51 Aktualizované dňa 26.06.2020 o 17:43

Arca požiadala o dočasnú ochranu pred veriteľmi

Spoločnosť uviedla, že po splatnosti je menej ako jedno percento celkového objemu aktív, ktoré má pod správou.

Arca požiadala o dočasnú ochranu pred veriteľmi
Zdroj: Arca Capital

Spoločnosť Arca Investments dnes požiadala o dočasnú ochranu pred veriteľmi. Urobila tak na základe ustanovení Lex Corona. 

"Cieľom tohto kroku je využiť čas pod dočasnou ochranou na prípravu internej reorganizácie
spoločnosti a plánu pre úplné uspokojenie veriteľov," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

"Príprava a spustenie internej reorganizácie Arca Investments je úlohou krízového manažmentu, ktorý aktuálne spúšťa svoju činnosť v spoločnosti," tvrdí firma. 

Spoločnosť ďalej uvádza, že ozdravný proces negatívne neovplyvňuje fungovanie kľúčových projektov skupiny a dcérskych spoločností Arca Capital.

Podľa spoločnosti ide o relatívne malý problém. "Po splatnosti je menej ako jedno percento celkového objemu aktív, ktoré má Arca pod správou, ale eskalácia problému do médií zhodila zo stola už pripravené riešenia na refinancovanie týchto záväzkov a preto si na vyriešenie musíme vziať viac času," tvrdí Arca. 

Analytik pražskej Saxo Bank Martin Sklenář hovorí, že budú pribúdať spoločnosti, ktoré budú musieť využiť zákonnú ochranu. 

"Ekonomický šok v dôsledku pandémie výrazne znížil likviditu naprieč ekonomikou. Toto opatrenie má za cieľ, aby zbytočne nekončili v insolvencii zdravé firmy, ktoré sa len dostali do druhotnej platobnej neschopnosti. Podobné riešenia fungujú vo väčšine európskych krajinách, " uviedol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.