Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2020, 16:27

Duslo má na dosah dve miliónové investície. Hrozí aj ich odchod za hranice

Duslo Šaľa má na dosah dve nové investície v hodnote desiatok až stoviek miliónov eur. Potvrdil to pre HN šéf chemičky Duslo Šaľa Petr Bláha.

Neustále zhoršujúce sa podnikateľské prostredie a rastúce náklady na biznis. Duslo Šaľa už viackrát deklarovalo, že ak sa podmienky podnikateľského prostredia na našom trhu nezlepšia, tak bude investovať do sesterských závodov v zahraničí, a u nás len do obnovovacích investícii.

To by sa však čoskoro mohlo zmeniť. Chemička je totiž v rámci skupiny v hre o dve nové investície, zamerané na nové produkty rádovo v desiatkach až stoviek miliónov eur.

Ich umiestnenie na Slovensko má však jednu podstatnú podmienku, ktorú vedenie spoločnosti odovzdalo šéfovi hospodárstva počas návštevy fabriky.

Pán minister odo mňa počul, že ak nedostaneme porovnateľné podmienky s okolitými štátmi, tak budeme musieť tieto veľké rozvojové investície smerovať do iných teritórií, teda do Česka alebo Nemecka,“ potvrdil pre HN šéf fabriky Petr Bláha, podľa ktorého sa v oblasti porovnania nákladov so sesterskými fabrikami v zahraničí Slovensko „odtrhlo z reťazí“.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.