Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 13:40

Šramko je spokojný s výberom možných nástupcov. Všetci majú dobré predpoklady, povedal

Vláda predloží jedného z trojice ako svojho kandidáta Národnej rade.

Šramko je spokojný s výberom možných nástupcov. Všetci majú dobré predpoklady, povedal
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Verejné vypočutie kandidátov na post predsedu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) prinieslo niekoľko dobrých výsledkov. Každý z troch vybraných uchádzačov má dobré predpoklady na túto funkciu. Na sociálnej sieti to uviedol dosluhujúci šéf rozpočtovej rady Ivan Šramko.

​Top tromi kandidátmi na post predsedu RRZ sú Martin Šuster, Ján Tóth a Jarko Fidrmuc. Vybrala ich v pondelok výberová komisia zložená z koaličných aj opozičných poslancov a nezávislých ekonómov pod vedením predsedu Výboru Národnej rady (NR) SR pre financie a rozpočet Mariána Viskupiča (SaS).

Celkovo sa o tento post uchádzalo 11 kandidátov. "Prvým dobrým výsledkom je samotný výber troch kandidátov, z ktorých každý má veľmi dobré predpoklady na túto funkciu. Druhou dobrou správou je počet a kvalita prihlásených kandidátov, čo prispelo k vysokej úrovni výberového konania," konštatuje Šramko.

Tretím benefitom je podľa neho aj skutočnosť, že sa výberové konanie aj hodnotenie kandidátov jednotlivými členmi komisie dialo pred očami verejnosti. "Bude tak motiváciou aj pre výberové konania v iných verejných inštitúciách," podotkol Šramko.

Vláda predloží jedného z trojice ako svojho kandidáta Národnej rade SR. Tá podľa ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti zvolí predsedu RRZ trojpätinovou väčšinou poslancov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.