Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 11:48

Fiľov závod rozširuje výrobu. Investuje 15 miliónov a ponúkne prácu pre 110 ľudí

Projekt s investíciou viac ako 15 miliónov eur počíta s navýšením zamestnanosti o 110 nových pracovných miest.

Fiľov závod rozširuje výrobu. Investuje 15 miliónov a ponúkne prácu pre 110 ľudí
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Investor, ktorým je holding Eco-Invesment podnikateľa Milana Fiľa, sa rozhodol rozšíriť výrobu z dôvodu väčšieho dopytu po tovare vyrábaného v existujúcom závode, nepostačujúceho technologického zariadenia a tiež z dôvodu nedostatočnej kapacity skladovacích priestorov.

„Závod plánujeme rozšíriť o výrobno-skladovací monoblok, ktorý postavíme v tesnej nadväznosti na už existujúci výrobný závod. V novej hale vzniknú ďalšie výrobné priestory, priestory pre balenie, lisovanie orezov a časť expedície,“ priblížil Milan Fiľo.

Investor počíta aj s vybudovaním parkoviska pre osobné vozidlá a nové šatne s hygienickým zázemím pre ďalších zamestnancov. Tých plánuje do konca roka 2022 prijať 110. Ide o investíciu v hodnote viac ako 15 miliónov eur.

Technologický proces výroby papierových vreciek sa oproti súčasnému stavu prakticky nezmení. Výroba vreciek prebieha na technologických linkách, kde sa na začiatku linky vloží presne definovaný kotúč papiera a na konci vychádzajú hotové výrobky, t.j. papierové vrecká s potlačou alebo bez potlače.

Tradičný slovenský výrobca papierových obalov Eco-Bags Myjava, ktorý v súčasnosti produkuje takmer miliardu kusov papierových obalov ročne, dnes zamestnáva 70 ľudí. Vyrába papierové obaly pre rýchle občerstvenie, vrecká na pečivo a papierové obaly na balenie drobných darčekových predmetov.

Spoločnosť exportuje viac ako 90 percent svojej produkcie do krajín EU. Dodáva hlavne na nemecký, francúzsky, český, britský a rakúsky trh. Koncovými zákazníkmi sú retailové siete veľkých obchodných reťazcov, renomované európske veľkoobchody s obalovými materiálmi ale aj menšie lokálne siete pekárov, bagetérií a pod.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.