Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 13:19

Rozhodnutie o predĺžení koronapomoci sa odkladá. Krajniak bude debatovať s expertmi

Predpokladané výdavky na podporu udržania zamestnanosti v prípade predĺženia do konca tohto roka predstavujú sumu 237,6 milióna eur.

Rozhodnutie o predĺžení koronapomoci sa odkladá. Krajniak bude debatovať s expertmi
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vláda v stredu prerušila rokovanie o návrhu ministerstva práce na predĺženie projektu Prvá pomoc, ktorý má prispieť k udržaniu pracovných miest na Slovensku.

Diskutovať sa má o ňom ešte v tomto týždni na ekonomickom krízovom štábe. Potom sa rozhodne, aká dĺžka predĺženia pomoci od štátu pre zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) bude najlepšia. Uviedol to po rokovaní vlády na brífingu minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

"Príslušný bod (rokovania vlády) sme prerušili. Mali by sme sa stretnúť tento týždeň na ekonomickom krízovom štábe. Predebatujeme to aj s expertmi, ktorí tam sú, a rozhodneme, aká dĺžka predĺženia bude najlepšia," priblížil Krajniak.

Upozornil, že ide iba o "technické opatrenie", pretože pomoc od štátu sa bude poskytovať dovtedy, kým bude potrebná. "Už dnes sú možné úpravy schémy pomoci z mesiaca na mesiac," dodal šéf rezortu práce.

Predpokladané výdavky na podporu udržania zamestnanosti v rámci projektu Prvá pomoc v prípade predĺženia realizácie projektu o ďalšie dva mesiace predstavujú podľa ministerstva práce sumu 133,8 milióna eur a v prípade jeho predĺženia do konca tohto roka predstavujú sumu 237,6 milióna eur.

"V oboch alternatívach sú tieto výdavky v rámci schváleného finančného limitu 1,38 miliardy eur. Odhad vývoja potreby finančných prostriedkov zohľadňuje aktuálnu makroekonomickú prognózu Národnej banky Slovenska a odzrkadľuje vývoj čerpania pomoci za mesiace marec až máj 2020," dodalo ministerstvo práce.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.