Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2020, 00:00

Pomoc s nájomným neprúdi aj pre podpisy

Malým aj veľkým prenajímateľom robí problém nutnosť elektronického podpisu pri žiadosti o pomoc s nájomným

Pomoc s nájomným neprúdi aj pre podpisy

Webový formulár na vyplnenie žiadosti o pomoc s nájomným mal zabezpečiť, aby všetko prúdilo rýchlo a bez papierov. Dva týždne po spustení žiadostí sa však začína ukazovať, že elektronický podpis nie je pre každého samozrejmosťou. „Je to v rozporuplnom stave,“ myslí si Daniel Krakovský z Iniciatívy slovenských maloobchodníkov. Problémy podľa neho majú firmy so zahraničnými štatutármi bez slovenských občianskych preukazov s čipom. „Máme zahraničných štatutárov, ktorí nemôžu požiadavku o elektronickom podpise splniť,“ približuje Nicola Perucconi z firmy Nepi Rockastle, ktorá spravuje napríklad obchodné centrá Aupark po celom Slovensku. Bezradní sú však aj starší ľudia, ktorí prenajímajú ako fyzické osoby a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.