Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2020, 11:32

Investícia v Senici: Sulík chce nemeckej spoločnosti poskytnúť 1,3 milióna eur, prácu má získať 79 ľudí

Finálnym výrobkom budú klimatizačné jednotky pre osobné a nákladné automobily pre renomovaných producentov automobilov.

Investícia v Senici: Sulík chce nemeckej spoločnosti poskytnúť 1,3 milióna eur, prácu má získať 79 ľudí
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ministerstvo hospodárstva navrhuje poskytnúť investičnú pomoc v celkovej výške takmer 1,3 milióna eur pre nemeckú automotive spoločnosť Mahle Behr Senica na podporu realizácie investičného zámeru s názvom "Vybudovanie nového výskumno-vývojového centra v Senici".

Vyplýva to zo zverejneného materiálu, ktoré ministerstvo predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

"Cieľom investičného zámeru prijímateľa je zriadenie novej prevádzkarne technologického centra pre vývoj a testovanie klimatizačných jednotiek pre osobné a nákladné automobily. Aktivity nového centra budú súvisieť s vývojom alebo inováciou technicky vyspelých výrobkov klimatizačných jednotiek s cieľom ich použitia vo výrobe," informuje rezort Richarda Sulíka v návrhu.

Finálnym výrobkom budú klimatizačné jednotky pre osobné a nákladné automobily pre renomovaných producentov automobilov. Práce na investičnom zámere začali v decembri roku 2018. Ukončenie prác je naplánované na rok 2021 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity sa predpokladá v roku 2024.

V rámci investičného zámeru prijímateľ plánuje vynaložiť minimálne 5 187 456 eur na mzdové náklady za obdobie dvoch rokov a do konca roku 2023 plánuje vytvoriť 79 nových pracovných miest.

"V rámci vytvorených pracovných miest bude 55 zamestnancov s vysokoškolským vzdelaním a 24 so stredným vzdelaním. Plánovaná priemerná výška hrubej mzdy je 2 407 eur. Spoločnosť má v pláne do konca roka 2021 aj investičné náklady na hmotný majetok vo forme strojov, prístrojov a zariadení minimálne vo výške 912-tisíc eur," informuje návrh ministerstva.

Spoločnosť požaduje poskytnutie investičnej pomoci v celkovej výške 1 296 864 eur vo forme príspevku na vytvorené nové pracovné miesta. V stanovisku ministerstvo vyjadrilo súhlas s poskytnutím investičnej pomoci.

Podľa údajov z webového portálu finstat dosiahla spoločnosť v roku 2018 tržby vo výške takmer 107 miliónov eur, pri ktorých vyprodukovala stratu viac ako 4,3 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.