Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2020, 09:28

Doležal spustil súboj o meno nového mosta. Vybrať môžete z ôsmich návrhov

Meno bratislavského mosta vyberajú ľudia na sociálnej sieti.

Doležal spustil súboj o meno nového mosta. Vybrať môžete z ôsmich návrhov
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) začiatkom júna vyhlásil súťaž o meno nového bratislavského mosta, ktorý je súčasťou nultého obchvatu D4. 

Návrhy mohli používatelia sociálnej siete uverejňovať do polovice júla, minister vybral osem názvov s najväčším počtom "lajkov".

"Ako som sľúbil, z finálového výberu hlasovaním rozhodnete o definitívnej podobe názvu nového mostu. Vybral som osem návrhov s najvyšším počtom lajkov, ktoré sa tento týždeň postupne stretnú v dueloch štvrťfinálového kola," uverejnil na Facebooku Doležal. 

Prvý duel začína dnes, v ňom sa stretne Most M. R. Štefánika a Most A. Dubčeka. 

V utorok sa proti sebe postaví Dunajský most a Jarovecký most. Následne v stredu Lužný most a Kopáčsky most a vo štvrtok Panónsky most a Španielsky most. 

"A potom už len ostrý finálový duel, kde budú proti sebe stáť dvaja najlepší. Sledujte pozorne túto stránku a hlasujte, nech vyhrá najlepší!" Dodal Doležal.

V rámci diaľnice D4 vznikajú štyri navzájom spojené mosty, dva z nich, most cez Dunaj a tzv. Východné predmostie, ktoré premosťuje aj Biskupické rameno - sa už začiatkom júna podarilo spojiť.

V súvislosti s výstavbou diaľnice D4 sa hovorilo aj o problematickom násype, ktorý obsahuje nebezpečný odpad.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.