Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2020, 00:00

Namiesto legendárnej Palmy v Bratislave stavby z dreva? Developer narazil na normy

Developer by chcel z prírodného materiálu v areáli bývalej Palmy vybudovať bytovky aj kancelárie.

Namiesto legendárnej Palmy v Bratislave stavby z dreva? Developer narazil na normy
Zdroj: Corwin

Namiesto všade prítomnej tehly či železobetónu drevená bytovka aj kancelárie. Tak vyzerá plán developera Corwin v rámci revitalizácie bývalého priemyselného areálu. „Boli by sme radi, keby sme z dreva mohli v bývalom závode Palmy v Bratislave postaviť jednu obytnú a jednu kancelársku budovu,“ povedal projektový manažér firmy Samuel Csáder s tým, že materiál by mal byť certifikovaný a pochádzať z udržateľného lesníctva.

Aktuálne je projekt na prebudovanie schátranej zóny v mestskej časti Nové Mesto vo fáze prípravy. Ďalšie podrobnosti o jednotlivých objektoch preto developer nateraz nešpecifikoval. V minulosti však uviedol, že priemyselné silo by malo zostať dominantnou budovou aj v prípade novej rezidenčnej a administratívnej zóny. Ďalším netradičným prvkom na mieste súčasného rozľahlého brownfieldu majú byť drevostavby.


Iba nízke budovy
V tomto prípade však naráža na prísne protipožiarne pravidlá. „Otázne je, do akej miery naše plány spomalia slovenské technické normy, ktoré výstavbu drevených budov významne obmedzujú,“ vysvetlil Csáder. Do koľkých metrov by dané objekty chceli vytiahnuť, nešpecifikoval. „Našou ambíciou nie je stavať do veľkých výšok. Naše ambície skôr smerujú k celkovému rozsahu a flexibilite týchto konštrukcií,“ dodal pre HN. Investor však uvádza, že legislatíve obmedzenia súvisiace s rozmermi drevených stavieb môžu byť problém.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.