Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 08:14 Aktualizované dňa 30.07.2020 o 16:23

Pre štát robí za desiatky miliónov firma s právnikom z Bonaparte

Spoločnosť Centire podpísala rámcovú dohodu s rezortom vnútra. Podľa Centrálneho registra zmlúv sa môže vyšplhať na 84 miliónov eur.

Pre štát robí za desiatky miliónov firma s právnikom z Bonaparte
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Je to desať dní, odkedy spoločnosť Centire, s. r. o., uzavrela so štátom rámcovú dohodu vo výške 84 miliónov eur. Má ísť o poskytovanie poradenských služieb v oblasti auditu pre ministerstvo vnútra, ktorému šéfuje Roman Mikulec. Verejné obstarávanie na túto zákazku prebehlo ešte za bývalej vlády v lete roku 2018. Vtedy sa do súťaže zapojilo 10 firiem a dohodu podpísalo nakoniec šesť z nich.

V HNtelevízii si pozrite aj archívny rozhovor s ministrom Mikulcom z apríla tohto roka:

Spolupráca so štátom

„Naša spoločnosť ponúkla najnižšiu cenu, ktorá bola na úrovni približne polovice z predpokladanej hodnoty zákazky,“ povedala Renáta Kiselicová, konateľka spoločnosti Centire. Dodala, že predpokladaná hodnota zákazky bola 70 miliónov eur bez DPH. Eseročka pritom navrhla 33 miliónov.

Celková suma rámcovej dohody nie je totiž suma, ktorú dostane firma na účet. Ide o opakované plnenia, ktorých množstvá nie sú presne známe. Do kontraktu sa preto zahŕňa maximálna predpokladaná hodnota všetkých zmlúv plánovaných počas jeho trvania.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.