Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2020, 18:00

Minimálka? Je ťažké hovoriť o nejakom rokovaní, tvrdí šéf Republikovej únie zamestnávateľov

  • Plošná regulácia príplatkov a ich naviazanie na minimálnu mzdu robí problémy najmä podnikom, ktoré fungujú vo viaczmennej prevádzke.
  • Preto by im malo byť umožnené, aby ich zvyšovanie bolo predmetom rokovaní medzi vedením a podnikovými odborármi, hovorí v rozhovore pre HN prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga.

Aké dosahy na zamestnávateľov očakávate zo zvýšenia minimálnej mzdy?
Výška minimálnej mzdy je bod, v ktorom sa rozchádzame s odborármi. Keď o nej hovoria oni, hovoria o jej výške. My hovoríme o všetkých možných dosahoch, ktoré zvýšenie toho čísla prináša do nákladov na pracovnú silu. Ak hovoríme o samotnej výške minimálnej mzdy, ktorá vzrastie budúci rok na 623 eur, tak niektorým zamestnancom sa zvýši hrubý, a tým aj čistý príjem. Ale nie je to také marginálne zvýšenie, ako by sme očakávali. Predpokladáme, že každý podnik, či už malý, stredný alebo veľký, sa s tým bude vedieť vyrovnať. Nájde svoju cestu a nehovorím, že to musí byť hneď cesta znižovania stavu zamestnancov. Preto by bolo dobré rozprávať sa o tom, či vplyv rastu minimálnej mzdy na náklady sa nedá nejakým spôsobom eliminovať a zároveň zabezpečiť rast čistého príjmu zamestnancov.

Zvýšenie „minimálky“ zamestnanci pocítia. No treba povedať, že nie tak úplne, lebo nezdaniteľná časť základu dane nerastie tak razantne ako minimálna mzda.
Jeden z našich návrhov aj počas minulých rokov bol, aby sme sa začali baviť o zvyšovaní nákladov na strane zamestnávateľa. To znamená, že zvýšime minimálnu mzdu a veci s tým súvisiace. A aby sme vedeli zvýšiť čistý príjem, potrebujeme zvýšiť nezdaniteľnú časť mzdy. Teda znížiť odvody z minimálnej mzdy a možno nielen z nej, ale celkovo z mesačného príjmu zamestnanca. Mohli by sme nastaviť nejaký automat, ktorý by odzrkadľoval rast hrubej mzdy a zároveň aj rast nezdaniteľnej časti.

Takže tieto dve veličiny by išli nahor spoločne?
Bolo by ideálne, ak by sme našli dohodu medzi všetkými sociálnymi partnermi. Teda zamestnávateľmi, reprezentantmi zamestnancov a vládou. V konečnom dôsledku by sme mali automat, ktorý vyhovuje každému, a zároveň s rastom minimálnej mzdy by rástla aj výška odpočítateľnej zložky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.