Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 15:54

Pomoc veriteľom Arcy, hlási sa J&T Banka

Cieľom nie je záchrana skupiny Arca ako takej, ale pomoc nezaisteným veriteľom

Pomoc veriteľom Arcy, hlási sa J&T Banka
Zdroj: TASR

Spoločnosť Gomanold spolu s J&T Bankou pripravujú pomoc nezaisteným veriteľom skupiny Arca. Informoval o tom hovorca banky Milan Janásik.

Cieľom podľa neho nie je záchrana skupiny Arca ako takej, ale pomoc nezaisteným veriteľom získať v čo najkratšom možnom čase aspoň časť investovaných prostriedkov späť a maximalizovať dlhodobý výťažok zo speňaženia aktív skupiny.

"Ak bude chystaná ponuka pomoci prijatá dostatočným kvórom veriteľov, zaistíme finančnú stabilizáciu tých spoločností zo skupiny Arca, ktoré majú s ohľadom na problémy ich materskej firmy sťažený prístup k financovaniu," priblížil Janásik. Avizoval, že podrobnosti k pripravovanej pomoci predstavia v najbližších dňoch.

Majoritný spoluvlastník Arcy Rastislav Velič v rozhovore pre Denník E priznal, že jeho skupina zmenky a pohľadávky v stovkách miliónov eur v plnej miere nevráti. V hre je podľa neho iba ich čiastočné uspokojenie v reštrukturalizácii skupiny pod ochranou súdov.

Arca však podľa denníka takúto šancu ani dostať nemusí. A to v prípade, ak ju súdy a veritelia pošlú rovno do konkurzného rozpredaja. V ňom by boli vo väčšej miere uspokojení iba väčší zabezpečení veritelia a na odškodnenie malých investorov by už veľa peňazí zrejme nezostalo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.