Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2020, 09:57

Na Slovensko prichádza známa módna značka

Na slovenskom trhu s módnym tovarom sa objaví americká značka s voľnočasovým oblečením Gap.

Na Slovensko prichádza známa módna značka
Zdroj: YouTube

Kamenné predajne sa budú postupne na Slovensku i v Česku otvárať od konca roka. Tovar značky Gap bude dostupný aj online.

"Online sortiment bude stáť primárne na kolekcii Gap Logo a širokom džínsovom programe. Veľkoobchodný kanál a exkluzívne maloobchodné predajne budú postupne otvárané od konca roka 2020. Portfólio bude doplnené o limitované kolekcie, akými sú napríklad trvalo udržateľné produkty známe z obchodov Gap po celom svete," oznámila firma Gap..

Od predaja hudobných dosiek do 40 krajín sveta

Americká značka oblečenia a doplnkov Gap sa na českom i slovenskom trhu objaví prostredníctvom distribučného partnerstva s českou firmou CS Retail 1969 zo skupiny C.S. Apparel Group.

Tá tak privedie Gap prostredníctvom značkových predajní. K tomu má začať v priebehu septembra fungovať e-shop a Gap dostane tiež veľkoobchodné zastúpenie pre slovenský i český trh.

"Vnímame obidva trhy ako veľmi zaujímavú príležitosť," hovorí Jan Fahoun, konateľ spoločnosti C.S. Retail 1969.

"Budeme môcť omnichannel nákupný zážitok ponúknuť všetkým novým, ale aj existujúcim zákazníkom, ktorí doteraz nakupovali Gap výrobkami len v zahraničí," dodáva. Informoval o tom český web Mediář.

Značka sa rozšírila z Kalifornie, kde v roku 1969 vznikla ako obchod s džínsami a hudobnými doskami. Dnes je jedným z najväčších amerických maloobchodných reťazcov s oblečením vo viac ako 40 krajinách po svete.

CS Retail 1969 je na českom a slovenskom trhu distribútorom americkej športovej značky Under Armour, zároveň skupina C.S. Apparel Group vlastní a prevádzkuje českú značku Sam 73 s viac ako stovkou obchodov po celej krajine.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.