Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2020, 13:31

Arca Capital sa bráni pred "útokmi" Krúpu. Zvažuje právne kroky

Bývalý akcionár investičnej skupiny kritizoval jej súčasné vedenie.

Arca Capital sa bráni pred "útokmi" Krúpu. Zvažuje právne kroky
Zdroj: KGI

Skupina Arca Capital, ktorý kvôli vplyvom krízy vyvolanej koronavírusom požiadala o dočasnú ochranu pred veriteľmi, sa bráni voči kritike jej zakladateľa a bývalého akcionára Pavla Krúpu.

​Ten v poslednom období v médiách skupinu ostro kritizoval za jej prístup k veriteľom a riešeniu krízovej situácie. "Očakávam, že Arca prevezme reálnu zodpovednosť a predloží jednoznačný návrh riešenia situácie. Som presvedčený, že súčasné vedenie skupiny je nevyhnutné doplniť nezávislou osobou, ktorá bude iniciovať kroky k stabilizácii spoločností skupiny a k ochrane jej veriteľov,“ kritizoval skupinu Krúpa. 

Podľa skupiny však ide len o mediálne útoky, nakoľko je Krúpa jedným z dlžníkov skupiny. 

"Časť veriteľov skupiny Arca Capital bude možné uspokojiť práve z pohľadávok voči Ing. Pavlovi Krúpovi, pokiaľ svoje finančné záväzky riadne a včas uhradí," informuje skupina.

​Konanie Krúpu si skupina vysvetľuje aj jeho snahou o skupovanie pohľadávok voči skupine. Arca známemu finančníkovi odkazuje, že sa bude brániť všetkými právnymi cestami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.