Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2020, 13:58

Bratislavské letisko hlási obrovský prepad. V auguste vybavilo o 85 percent cestujúcich menej

V auguste sa uskutočnilo na letisku v Bratislave spolu 1788 letov.

Bratislavské letisko hlási obrovský prepad. V auguste vybavilo o 85 percent cestujúcich menej
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Letisko M. R. Štefánika vybavilo v auguste na príletoch a odletoch spolu 48 311 cestujúcich. V porovnaní s augustom minulého roka je to pokles približne o 280-tisíc cestujúcich, respektíve o 85 percent.

Vlani v auguste bolo totiž letecky prepravených z Bratislavy a do nej viac ako 326-tisíc osôb. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Po januári a februári bol august na letisku z hľadiska počtu vybavených cestujúcich tretím najsilnejším mesiacom v roku. V porovnaní s júlom tohto roka, keď letisko odbavilo 16 604 cestujúcich, vzrástol ich počet v auguste trojnásobne.

"Avšak zatiaľ čo minulý rok sme po skončení sa letných prázdnin evidovali už viac ako 1,25 milióna cestujúcich, tento rok ich je len necelých 358-tisíc," zhodnotil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

V auguste sa uskutočnilo na letisku v Bratislave spolu 1788 letov, o 46 percent menej ako minulý rok v auguste. Najviac cestujúcich smerovalo v ôsmom mesiaci roka z Bratislavy do Londýna a z neho. Nasledoval Dublin a na treťom mieste sa umiestnila jedna z mála realizovaných charterových destinácií Rodos.

Ševčíková priblížila, že takmer 80 percent cestujúcich cestovalo v auguste z alebo do Bratislavy na pravidelných linkách, charterová doprava dosiahla iba deväť percent z minuloročného objemu. Najviac cestujúcich v auguste prepravil z Bratislavy a do nej dopravca Ryanair, nasledovali Wizz Air a AirExplore.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.