Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 17:50

Regulačný úrad má nového šéfa. V súťaži porazil troch uchádzačov

Výber kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vyhlásilo ministerstvo dopravy začiatkom mája.

Regulačný úrad má nového šéfa. V súťaži porazil troch uchádzačov
Zdroj: TASR

Plénum Národnej rady v stredu zvolilo nového predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (regulačný úrad).

Bude ním bývalý manažér viacerých telekomunikačných operátorov a súčasný vedúci oddelenia stratégie regulačného úradu Ivan Marták.

Výber kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR 6. mája a nominant na post šéfa úradu vzišiel z výberového konania, na ktorom sa zúčastnili štyria uchádzači.

Marták vyštudoval na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a odvtedy až do roku 2019 pracoval v telekomunikačných firmách. Na regulačnom úrade pôsobí od tohto roka.

Vláda 15. júla schválila návrh kandidáta Ivana Martáka na voľbu do funkcie predsedu regulačného úradu. Predsedu regulačného úradu volí NRSR na návrh vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.