Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2020, 15:26

Vlaky z Česka budú výrazne obmedzené, niektoré obídu Slovensko

Lístky na zrušené spoje budú cestujúcim preplatené v plnej výške.

Prevádzka niektorých medzištátnych vlakov medzi Českou republikou a Slovenskom bude obmedzená, rozhodnutie sa dotkne zhruba 18 percent celkovej kapacity miest.

Dôvodom je vývoj dopytu, ktorú výrazne ovplyvnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu, informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko.

​Firma uviedla, že sa na obmedzení dohodla s Českými dráhami.

Od dnešného dopoludnia platia pri cestovaní z Česka na Slovensko obmedzenia kvôli tomu, že Bratislava zaradila Českú republiku na zoznam rizikových krajín.

Od utorka budúceho týždňa napríklad vlak Metropolitan Slovenská strela z Prahy do Bratislavy nepôjde po slovenskom úseku spomínanej trasy. Zrušené budú aj niektoré medzištátne vlaky v úseku medzi  Púchovom a stanicou Horní Lideč.

Od 27. septembra potom cestujúci nebudú môcť využiť vlak EN 443 Slovakia v úseku medzi Prahou a Žilinou.

ZSSK uviedla, že lístky na zrušené spoje budú cestujúcim preplatené v plnej výške. Dopravca tiež plánuje spolu s ČD v prípade potreby priebežne upravovať aj prevádzku ďalších spojov.

V predchádzajúcich dňoch bol o cesty na Slovensko veľký záujem a niektorí železniční dopravcovia kvôli tomu posilňovali kapacity.

Po preradení Česka na zoznam rizikových krajín je pri cestách z Česka na Slovensko až na výnimky povinný negatívny test na covid-19 alebo nástup do karantény.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.