Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2020, 11:44

Spoluvlastník Arcy: Celá kauza nesie znaky toho, že mohla byť organizovaná a dopredu pripravená

V posledných dňoch bola premiérova manželka v centre pozornosti v súvislosti s investovaním nemalých finančných prostriedkov.

Spoluvlastník Arcy: Celá kauza nesie znaky toho, že mohla byť organizovaná a dopredu pripravená
Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

Manželka premiéra Igora Matoviča Pavlína mala podľa týždenníka Plus 7 dní investovať do skupiny Arca Capital 10 miliónov eur

Neskôr však premiér túto správu vyvrátil a informoval, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments v hodnote 600-tisíc eur.

Ústredným problém však malo byť podozrenie, že Matovičová bola zvýhodnená a skupina jej vyplatila predčasne vklad napriek tomu, že by išlo o porušenie zákona.

Bola kauza naplánovaná? 

​Arca dnes tieto obvinenia označila za "bezprecedentné" a celá kauza podľa majoritného spoluvlastníka Arcy Rastislava Veliča nesie znaky toho, že mohla byť organizovaná a dopredu pripravená.

"Niektoré média, ako aj politici, prezentovali neoverené informácie, či dokonca nepravdy, ktoré však verejnosti boli účelovo prezentované ako fakty. Domnievam sa, že niektorí z nich sa či už vedome alebo nevedome stali súčasťou procesu zmarenia získania investora, na ktorom v rámci skupiny intenzívne pracujeme," reagoval dnes Velič.

"Odmietame sa zúčastňovať politického boja, ktorý momentálne na Slovensku prebieha," dodal.

Investície a ochrana 

​​V posledných dňoch bola Pavlína Matovičová v centre pozornosti v súvislosti s nepotvrdenými informáciami, že do finančnej skupiny Arca Capital investovala značné finančné prostriedky.

"Pravda je taká, že moja manželka nikdy nemala vložené jedno jediné euro vo firme Arca Capital," povedal na minulotýždňovom brífingu Matovič.

Existovalo podozrenie, že Matovičová mohla byť ako manželka premiéra zvýhodnená. Ak by jej totiž Arca, ktorá je momentálne pod ochranou pred veriteľmi, predčasne vklad vyplatila, išlo by o porušenie zákona.

Hospodárske noviny už minulý štvrtok vysvetlili, že emitentom zmeniek bola spoločnosť Arca Capital Funding – teda účelová spoločnosť, ktorej cieľom bolo získavať peniaze a ďalej ich posúvať spoločnostiam zo skupiny Arca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.