Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2020, 19:30

Vláda rozhodnutie o dofinancovaní štátnej poisťovne odložila

Súkromné zdravotné poisťovne krok štátu dofinacovať VšZP kritizujú. Považujú ho za nekorektný a neférový.

Vláda rozhodnutie o dofinancovaní štátnej poisťovne odložila
Zdroj: TASR

Vláda v stredu na svojom zasadnutí prerušila rokovanie o materiáli z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorým by sa zvýšilo základné imanie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) o 300 miliónov eur.

Minister financií Eduard Heger (OĽANO) to zdôvodnili tým, že ide o vážnu tému a chcú o nej dorokovať v pokoji.

"Diskutovali sme na túto tému. Je to naozaj náročná a dôležitá téma. Zdravotníctvo je úplne kľúčové. Vidíme aj, čo sa deje v súvislosti s pandémiou, takže sme ten bod prerušili," komentoval.

Podľa šéfa rezortu financií je dôležité uvedomiť si, že VšZP je zdravotnou poisťovňou, ktorej jediným akcionárom je štát.

"My sa o ňu musíme postarať, to je úplne kľúčové," povedal Heger s tým, že, keďže sa Slovensko nachádza v druhej vlne pandémie nového koronavírusu, dôležité je, aby mala dostatok prostriedkov.

Súkromné zdravotné poisťovne krok štátu dofinacovať VšZP kritizujú. Považujú ho za nekorektný a neférový.

Analytik Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) Dušan Zachar považuje návrh na zvýšenie základného imania štátnej zdravotnej poisťovne o 300 miliónov eur za neprimeraný zásah štátu do fungovania pluralitného systému verejného zdravotného poistenia na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.