Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2020, 15:59

Wizz Air obnovuje lety na Ukrajinu, po viac ako pol roku

Pri letoch na Ukrajinu platia viaceré pravidlá. Cestujúci sa napríklad musia preukázať poistnou zmluvou.

Wizz Air obnovuje lety na Ukrajinu, po viac ako pol roku
Zdroj: Reuters

Po viac ako pol roku budú od piatka spustené pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika na Ukrajinu.

Dopravca Wizz Air obnoví z Bratislavy pravidelné lety do Kyjeva a od soboty aj do Ľvova na Ukrajine.

Od zimného letového poriadku, ktorý začne platiť zmenou času koncom októbra, pridá dopravca aj lety do ukrajinskej Odesy a z nej. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Priblížila, že od konca októbra bude z Bratislavy prevádzkovať priame lety do Kyjeva aj dopravca Ryanair s frekvenciou letov trikrát týždenne.

Upozornila však, že pri letoch na Ukrajinu platia určité pravidlá. Tie zahŕňajú, že osoby, ktoré vstupujú na územie Ukrajiny, sa musia preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s observáciou a liečbou ochorenia COVID-19.

Poistenie musí byť platné počas celého pobytu na území Ukrajiny a uzatvorené v poisťovacej spoločnosti, ktorá má zastúpenie alebo partnerskú poisťovňu na území Ukrajiny, alebo prostredníctvom ukrajinskej poisťovacej spoločnosti.

Na územie Slovenska z Ukrajiny zároveň podľa hovorkyne môžu vstúpiť len občania tretích krajín so vzťahom k osobe s trvalým alebo prechodným pobytom v SR alebo k občanovi SR, občania s platným pobytom na území SR podľa zákona o pobyte cudzincov, s platným národným vízom a podobne.

Každý cestujúci je tiež povinný vyplniť online formulár na webovej stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zároveň je povinný vyplniť aj formulár na webovej stránke www.korona.gov.sk/ehranica/ a následne zotrvať v domácej izolácii do doby testovania na COVID-19 a negatívneho výsledku RT-PCR testu, týka sa to občanov EÚ po prílete z Ukrajiny či osôb, ktoré majú povolený vstup do SR.

Z Letiska M. R. Štefánika boli zakázané pravidelné lety od 13. marca. Od 7. septembra boli povolené aj lety z tzv. rizikových krajín, avšak z dôvodu zatvorenia hraníc Ukrajiny pre cudzincov sa plánované lety nerealizovali ani po tomto dátume a obnovujú sa až od októbra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.