Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2020, 18:04

Výbohova firma expanduje do luxusného oblečenia. Získala podiel v značke, ktorú nosia celebrity

Pre MiddleCap ide o prvú investíciu v móde.

Výbohova firma expanduje do luxusného oblečenia. Získala podiel v značke, ktorú nosia celebrity
Zdroj: Nahmias

Spoločnosť MiddleCap, v ktorej má podiel aj Mirosal Výboh expanduje. Získala minoritný podiel v americkej značke luxusného oblečenia Nahmias.

Oblečenie, ktorý tvorí mladý návrhár Doni Nahmias si obľúbili viaceré americké celebrity vrátane Justina Biebera a hviezdy NBA LeBrona Jamesa.

"Doterajší úspech a nasadenie, ktoré sme od začiatku do značky investovali nás motivuje neuspokojiť sa s tým čo sme dosiahli a mať ešte s Nahmias veľké plány. O krok bližšie k naplneniu týchto cieľov by sa nám nepodarilo vykročiť bez silného investora a partnera ako je MiddleCap Group,“ povedal Doni Nahmias, zakľadateľ značky Nahmias. 

Pre MiddleCap ide o prvú investíciu v móde. Doteraz sa zameriavala prioritne na nehnuteľnosti. 

"Som rád, že sme do skupiny zaradili prvý módny startup, ktorý je navyše z USA, čo by pravdepodobne veľa investorom nezapadlo do ich nemennej investičnej štruktúry,“ dodal Ivan Kristeľ, Head of Venture Capital v spoločnosti MiddleCap.

Spoločnosť MidleCap sa v roku 2018 spojila s realitným holdingom Mayfair Assets Ltd., ktorý vlastní Miroslav Výboh. Vznikol tým holding MiddleCap Group, ktorý je investičným holdingom so sídlom v Luxemburgu.

O Výbohovi sa v minulosti viackrát hovorilo v súvislosti s najsilnejšou vládnou stranou Smer. Výboh zvykne byť označovaný za jedného zo skrytých sponzorov Smeru a blízky priateľ Roberta Fica.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.