Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2020, 14:50 Aktualizované dňa 20.10.2020 o 15:18

Šéfa Finančnej správy vyberie Heger. Predstavil troch kandidátov

Včera sa uskutočnilo výberové konanie na šéfa Finančnej správy, z ktorého vyšli traja kandidáti.

Šéfa Finančnej správy vyberie Heger. Predstavil troch kandidátov
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Do finále výberového konania na prezidenta Finančnej správy sa dostali Jiří Žežulka, Renáta Bláhová a Peter Pavlovič.

Ministrovi financií Eduardovi Hegerovi (OĽANO) týchto kandidátov odporučila výberová komisia po ich verejnom vypočutí, na ktorom sa v pondelok (19. 10.) zúčastnilo 11 uchádzačov.

Informoval o tom na utorkovej tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva financií SR Ľuboš Jančík.

"Na prvom mieste s celkovým súčtom bodov 842 skončil pán Jiří Žežulka, bývalý šéf finančnej správy v Česku. Na druhom mieste s celkovým počtom bodov 742 skončila pani Bláhová, bývalá poradkyňa ministra financií a odborníčka na dane a odvody a na treťom mieste pán Peter Pavlovič, bývalý zamestnanec alebo partner jednej z audítorských spoločností," spresnil Jančík.

Kedy Heger o novom prezidentovi FS rozhodne, zatiaľ nie je jasné. Šéf rezortu uviedol, že ho príjemne prekvapil počet kandidátov prihlásených do výberového konania.

Je to podľa neho dôkaz, že ľudia veria v transparentnosť výberu a nepovažujú ho za formálny proces s vopred určeným výsledkom.

Uchádzači o najvyšší post vo finančnej správe museli splniť požiadavky vyplývajúce zo zákona o finančnej správe.

Okrem iného napríklad minimálnu päťročnú relevantnú prax v riadiacej funkcii, znalosť anglického jazyka, museli mať kvalifikovanú predstavu o smerovaní a rozvoji FS, či schopnosť strategicky viesť inštitúciu.

Heger uviedol, že od nového šéfa FS očakáva, aby bola FS prísna voči podvodom a zároveň ústretová k poctivým daňovníkom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.