Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Viete si predstaviť, že nespustíte lanovky tak ako každý rok?
Predstaviť si to viem, ale bola by to katastrofa. A veľká škoda nielen pre nás, ale pre celé odvetvie.

Čo by to pre vás znamenalo? Prežili by ste, keby napríklad obmedzenia dovoľovali lyžovačku až od januára?
V tomto smere som až trochu nahnevaný na našu vládu a pandemickú komisiu. Okolité krajiny, Rakúsko, Švajčiarsko, dali jasné stanovisko k lyžovaniu už dnes. My sme zatiaľ dostali odkaz, že sa naše kompetentné orgány mienia týmto zaoberať až niekedy v decembri. A to už je dosť neskoro na to, aby sme vedeli, či klientov zbierať, či nezbierať, či im niečo sľúbiť či nesľúbiť. Myslím si, že dnes sa pravidlá dajú nastaviť s takým predstihom, aspoň všeobecné, ako nastavili v Rakúsku. Že ak dôjde k obmedzeniam, budú lokálne vo forme znížených počtov ľudí na lanovke, odstupov v radoch. To vieme zabezpečiť. Už dnes vieme pravidlá nastaviť tak, aby sme mohli fungovať minimálne tak ako v Rakúsku.


Viete garantovať, že ak by vám dali obmedzenia, dokážete zabezpečiť reguláciu ľudí, rozstupy, aby sa neopakovalo to, čo sme videli na jar?
Pravidlá, ako rozptýliť rad a dodržať rozstupy, máme nastavené už dnes. Viac-menej každý lyžuje s prekrytím tváre, takže toto by nemal byť problém. Máme aj pravidlá na obsadzovanie lanoviek, vieme znížiť kapacitu na lanovke, sme tiež pripravení znížiť kapacitu strediska, čo sa, samozrejme, môže nepriaznivo prejaviť na cene. Pretože keď pustíme oveľa menej ľudí, lístky budú musieť byť za vyššiu cenu. Pripravení sme na rôzne varianty. Čo mi prekáža, je to, že zatiaľ nehovoríme ani o jednej a nechávame to na poslednú chvíľu.

Neboli ste ešte prizvaní na žiadne rokovania?
Zatiaľ sme vyzývali sekciu cestovného ruchu, aby sa za nás v rámci tohto postavili. Koniec koncov, ja teraz neviem ani identifikovať, kto vyhlási záverečné stanovisko či pandemická komisia, vláda, premiér. Dnes sa spoločnosť zaoberá povinným – nepovinným celoplošným testovaním, a nie touto otázkou, a to chápem. Po tomto testovaní už je však načase vyjadriť sa aj k t

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.