Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2020, 11:49

Bratislavský Volkswagen začal výrobu modelu Karoq, zaistí prácu pre 500 zamestnancov

Pre bratislavský závod je to už deviaty model, ktorý sa tam vyrába.

Bratislavský Volkswagen začal výrobu modelu Karoq, zaistí prácu pre 500 zamestnancov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Nemecká automobilka Volkswagen dnes vo svojom závode v Bratislave začala výrobu športovo-úžitkového vozidla (SUV) Škoda Karoq.

Výroba nového modelu zabezpečí prácu pre 500 zamestnancov, informovala dnes bratislavská fabrika. Tá vypomáha s montážou modelu Karoq z kapacitných dôvodov.

Pre bratislavský závod je to už deviaty model, ktorý sa tam vyrába, z toho druhý model českej automobilky Škoda.

Ďalším je elektromobil Citigo iV. Objem výroby sa má pohybovať v desaťtisícoch ročne. O výrobe sa rozhodnlo vlani na jeseň.

Spustenie podľa plánu

"Teší ma, že aj napriek náročnému obdobiu v súvislosti s epidémiou koronavírusu sa nám podarilo spustiť výrobu nového modelu podľa plánu," uviedol predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť v spoločnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg.

Karosérie pre model Karoq sa vyrábajú v Českej republike, odkiaľ sa prevážajú na montáž do bratislavského závodu. Podvozok sa vyrába v Bratislave.

V Česku sa Karoq vyrába čiastočne v Mladej Boleslavi a v Kvasinách na Rychnovsku. Škoda Auto vlani dodala celosvetovo 1,24 milióna áut.

Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s miestnymi partnermi. Pôsobí na viac ako 100 trhoch a zamestnáva takmer 39-tisíc ľudí, z toho takmer 34-tisíc v Českej republike.

Úžitkové vozidlá aj mestské autá

Volkswagen patrí na Slovensku k najväčším zamestnávateľom. V krajine montuje športovo-úžitkové vozidlá a tiež malé mestská autá vrátane elektrických vozidiel Škoda Citigo.

Skupina Volkswagen zahŕňa popri Škode aj mnoho ďalších značiek. Okrem vlajkovej značky Volkswagen sú to napríklad Audi, Porsche, Seat, Bentley či Lamborghini.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.